Yas

Yas

Kalple bağlantı

Deniz kıyısındayim, 20 Mayıs ..Elim telefona gitti..Sesini duymak için öyle bir özlem var ki içimde. Hep merakla açardım son zamanlarda telefonu. Keyifliyse ‘’ evet canım ‘’ cumlesi içimi bir anda coskulandırır, umutlandırırdı ,  agrısı varsa mutsuzsa,  ‘’ ne bileyim iyi olmaya çalışıyorum, ablan dedi ki…’’  ile başlayan cumleyle devam ederdi..

İste o zaman yine içim parça parça olmaya başlar, midemde kıpırdanan seyler hissederdim. Neredeyse kendimin de  inandığı yalanları soylemeye başlardım. Telefonu kapattığımda yaşlar gozlerimden suzulurdu…O derin çaresizliğin verdiği acı, butun bedenimi kaplardı. Kum saati bir kez çevrilmişti. Acı olan da bunu bilmekti..

Bu hislerle dalıp gitmişken, ‘’aradığınız numaraya şu an ulaşılamıyor ‘’ diyen bir kadın sesi .. Son kelime uzun bir sure kulaklarımda yankılandı. Birine ulaşmak ne kadar da önemliydi. Bunun farkındamıydım o insan yaşarken…Sanki dunya durdu, gittim geldim bir an , nereye bilmiyorum..İstediğim zaman ulaşabilme , ne kadar da guzel, ne kadar büyük lüksmüş oysa…

Butun bunları dusunurken turkcellden mesaj geldi, tiz sesli iki bib bib…’’ Arayıp da ulaşamadıgınız mumarayı tıklayın, mesaj bırakın…’’ daha fazlasını okuyamadım.

Gozlerimden sicim gibi yaşlar akıyordu. Sanki kanayan yarama birisi üflemeden kolonya döktüş gibi. Gozlerimi kapattım..

Aylardan Mayıs , ama hava oyle sogukki , yanaklarımdan suzulen yaşlarla birleşen sert rüzgar neredeyse yuzumu dondurdu, bir yandan da beni  kendime getirdi.

Ulaşmak;  bugunki sihirli kelimem oldu.Gozlerimi  açıp derin bir nefes aldım…

Ruzgar yüzümü yalayıp geçti, guzel bir hisle yuzumu sildim. Bir an kalben ona ulaştığımı hissettim.

Sanırım telefonuma cevap verdi J …..

Aysegul, 20 Mayıs 2011

WhatsApp